خانه / اقتصادی / پنجم مهرماه آغاز سرشماري عمومي كشاورزي در فارس

پنجم مهرماه آغاز سرشماري عمومي كشاورزي در فارس

به گزارش ايسنا عبدالحميد سنگي گفت: بخش كشاورزي اهميت ويژهاي در اقتصاد دارد به طوري كه حدود ۱۸ درصد از توليد ناخالص ملي و ۲۰ درصد از اشتغال كشور را تامين ميكند.
اين مقام مسئول گفت: با توجه به ميزان تاثيرگذاري كشاورزي در اقتصاد كشور و فارس، روزآمد شدن اطلاعات دقيق اين بخش، براي برنامهريزيهاي مختلف ضرورت دارد.
وي با بيان اين كه آخرين سرشماري كشاورزي مربوط به سال ۸۲ است، خاطرنشان كرد: بر اساس قانون هر ۱۰ سال يك بار بايد سرشماري در اين بخش تكرار شده و اطلاعات روزآمد شود.
اين مقام مسئول روش سرشماري را مراجعه ماموران آمارگيري به كشاورزان و تكميل پرسشنامه ذكر و خاطرنشان كرد: در اين سرشماري براي نخستين بار جمع آوري اطلاعات با استفاده از رايانههاي دستي (تبلت) انجام ميشود.
سنگي گفت: نام و نام خانوادگي بهرهبرداران، شماره ملي، نوع كاربري اراضي، نوع محصولات كشاورزي و سطح زير كشت از جمله سئوالاتي است كه كشاورزان بايد به ماموران آمارگيري پاسخ دهند.
مديركل آمار و اطلاعات استانداري فارس از كشاورزان درخواست كرد تا با ماموران آمارگيري نهايت همكاري را داشته باشند و تصريح كرد: تمام اطلاعات جمعآوري شده محرمانه بوده و در مركز آمار ايران نگهداري خواهد شد.
اين مقام مسئول تاكيد كرد: جمعآوري و صحت اين اطلاعات، نقش بسزايي در توسعه بخش كشاورزي و برنامهريزيهاي آتي و رفع نيازمنديهاي كشاورزان خواهد داشت.

درباره صدای شرق

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*