خانه / بهداشت و سلامت / زندگي يک پيرمرد مانند ملوان زبل!

زندگي يک پيرمرد مانند ملوان زبل!

ملوان زبل را به ياد داريد که هميشه با خوردن اسفناج قدرت عجيبي پيدا مي کرد و مي توانست کارهاي خارق العادهاي را انجام دهد؟ هرچند اين مورد بعدها توسط دانشمندان رد شد و آن ها اعلام کردند اسفناح به قدرت ربطي ندارد اما با تمام اين تفاسير اين روزها يک پيرمرد تمام اين دانسته ها را از بين برده است.
«جان ون وايوک» پيرمرد ۹۰ ساله اي است که مانند ملوان زبل زندگي مي کند. اين مرد روزانه چندين کنسرو اسفناح مي خورد و حالا سلامت بدنش از جوان هاي ۲۰ ساله هم بهتر است و ميزان چربي کمي در بدنش ديده مي شود.
اين پيرمرد که به تازگي نتيجه اش به دنيا آمده است مي گويد روزانه ۱۴ ورزش مختلف انجام مي دهد که از مهمترين آن مي توان به استفاده از دمبل هاي ۳۰ کيلويي و بالا و پايين رفتن از ۲۲۶ پله اشاره کرد. اين موارد کارهايي هستند که افراد ميان سال هم به سختي انجام مي دهند. اين پدربزرگ اعلام کرده است که از ابتداي آغاز دوران کهنسالي رژيم غذايي خود را بيشتر به سمت سبزيجات و از جمله اسفناج بردهاست. او همچنين پروتئين کافي را براي انجام ورزش ها از مواد گياهي تامين مي کند. او ميگويد در محل زندگي اش از خيلي ها سرحالتر است و به عنوان يک پيرمرد تا به حال مريضي خاصي نداشته است. پزشکان در مورد سلامت اين پيرمرد گفته اند او مي تواند با اين سلامتي به ۱۰۰ سالگي خواهد رسيد و او قصد دارد تا اين سن يک رکورد خاص هم براي خود ثبت کند البته هنوز به اين رکورد به عنوان يک آينده نگري نگاه مي کند.

درباره صدای شرق

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*