خانه / بهداشت و سلامت / صنايع مولد مواد لبني مجوز استفاده از روغن نخل را ندارند

صنايع مولد مواد لبني مجوز استفاده از روغن نخل را ندارند

مدير عامل شرکت شير پگاه فارس گفت:هيچ يک از صنايع توليد مواد لبني ، مجوز استفاده از روغن نخل (پالم) را ندارند .
به گزارش ايرنا محمد امين حنيف پو ، در جمع خبرنگاران در شيراز افزود:همه واحدهاي لبني اين قانون را رعايت مي کنند و شرکت هاي توليد مواد لبني براي صيانت از سلامت مردم و نشان (برند) تجاري خود نبايد از حريم قانوني پا را فراتر گذارند.
وي با اشاره به مطالبي که به تازه گي در مورد استفاده برخي از صنايع توليد مواد لبني از روغن نخل در شيرهاي پر چرب بيان شده است، اظهار کرد: بدبيني به صنايع توليد لبنيات و شير پاستوريزه ، مصرف شير فله را افزايش مي دهد.
حنيف پور گفت: در صورت افزايش شير فله اي در جامعه ، براي مقابله با بيماري هاي ناشي از مصرف اين گونه شير هم بايد بودجه اي مجزا اختصاص يابد.
وي ادامه داد: شيوه اطلاع رساني در مورد استفاده تعدادي از صنايع مولد مواد لبني از روغن نخل در محصولات خود، مناسب نبود زيرا اين امر موجب تشويش اذهان عمومي مي شود .
حنيف پور بيان داشت: بايد اين گونه مطرح مي شد که مصرف کنندگان از شيرهاي پرچربي که از روغن نخل در آنها استفاده شده، اجتناب کنند نه از هر شير پرچربي.
وي گفت: اگر وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي ، اطلاعات خاصي در باره استفاده روغن نخل در لبنيات دارد بهتر است اسامي شرکت ها و واحدهايي که از اين نوع روغن در توليد مواد لبني به ويژه شير استفاده مي کنند، معرفي کند تا اين موضوع تمام کارخانه هاي لبنيات را تحت شعاع قرار ندهد.

درباره صدای شرق

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*