خانه / حوادث / سکه دار شدن با حساب ديگران

سکه دار شدن با حساب ديگران

سارقي در جهرم فارس از طريق اينترنت بانک ، حدود يک ميليارد و ۴۰۰ ميليون ريال از حساب يک شهروند جهرمي برداشت کرد و با آن سکه طلا خريد.

فرمانده انتظامي شهرستان جهرم ، با بيان اين مطلب در گفت و گو با ايرنا بيان داشت: در پي شکايت شهروندي مبني بر اين که به صورت غيرمجاز از حساب بانکي وي حدود يک ميليارد و ۴۰۰ ميليون ريال برداشت شده است ، اين موضوع در دستور کار ماموران پليس فضاي تبادل اطلاعات (فتا) قرار گرفت.

سرهنگ يوسف ملک زاده افزود: با بررسي هاي به عمل آمده مشخص شد که متهم با کارت ملي جعلي به يک کافي نت مراجعه و با استفاده از اطلاعات حساب شاکي اقدام به برداشت غيرمجاز از طريق اينترنت بانک کرده است.

وي بيان کرد:سارق ياد شده سپس با تغيير چهره به يک طلافروشي مراجعه و يک ميليارد و ۴۰۰ ميليون ريال سکه طلا خريداري کرد.

ملک زاده ادامه داد:: کارشناسان پليس فتا با انجام تحقيقات و اقدامات فني و تخصصي، در نهايت موفق به شناسايي متهم شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان جهرم اظهار کرد: متهم پس از دستگيري و در مواجهه با مستندات و مدارک پليس، به بزه خود اعتراف کرد و گفت با سوء استفاده از اعتماد و به دست آوردن شماره حساب و رمز دوم کارت عابر بانک شاکي، اقدام به برداشت غير مجاز از حساب بانکي مالباخته کرده است.

وي افزود:متهم پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي و ازآن طريق روانه زندان شد.

فرمانده انتظامي شهرستان جهرم به شهروندان هشدار داد:از اعتماد کردن به افراد خودداري و تا حد امکان در صورت تحويل کارت بانکي خود به ديگران، در اولين فرصت اقدام به تغيير رمزهاي کارت خود کنند.

وي بيان کرد: همچنين مردم بايد در حفظ و نگهداري از رمزهاي کارت بانکي خود نهايت دقت را داشته باشند.

ملک زاده همچنين توصيه کرد شهروندان اقدام به فعال کردن سامانه پيامکي بانک خود کنند که در صورت بروز چنين مواردي بلافاصله از تغييرات حساب خود مطلع شوند و امکان سوء استفاده را به کلاهبرداران ندهند.

درباره صدای شرق

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*