خانه / اخبار / ایران و جهان / ۱۰ دانشمند ايراني در جمع پژوهشگران پراستناد دنيا – شماره ۳۶۰

۱۰ دانشمند ايراني در جمع پژوهشگران پراستناد دنيا – شماره ۳۶۰

سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) گفت: موسسه تامسون رويترز که در ايران به نام پايگاه ISI بيشتر مشهور است اسامي سه هزار و ۲۱۵ پژوهشگر پراستناد جهان را منتشر کرده که در اين فهرست نام ۱۰ دانشمند ايراني ديده مي شود.
به گزارش ايرنا، جعفر مهراد در اين باره افزود: دانشگاه تهران با چهار دانشمند پراستناد بيش از ساير دانشگاه هاي کشور داراي دانشمند پراستناد است.
وي در معرفي اين دانشمندان ايراني اظهار کرد: فرنوش فريدبُد در رشته مهندسي به طور مشترک با دانشگاه علوم پزشکي تهران، دکتر پرويز نوروزي در رشته مهندسي و سياوش رياحي در رشته مهندسي و محمدرضا گنجعلي در رشته مهندسي از آن جمله است.
رييس مرکز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري افزود: مهدي دهقان در رشته مهندسي و رياضيات دانشمند برجسته دانشگاه صنعتي اميرکبير است.
وي ادامه داد: در کل دانشگاه آزاد اسلامي يک دانشمند پراستناد وجود دارد؛ حسن علي زماني در رشته مهندسي وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي است.
مهراد اظهار کرد: سعيد عباس بندي و مجيد عشقي گرجي در رشته رياضيات به ترتيب پژوهشگران برجسته دانشگاه بين الملل امام خميني و دانشگاه سمنان هستند.
سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) گفت: مهر اورنگ قائدي و دکتر داوود دميري گنجي نيز از دانشمندان پراستناد رشته مهندسي هستند که به ترتيب به دانشگاه ياسوج و دانشگاه فني نوشيرواني بابل تعلق دارند.
مهراد يادآوري کرد: موسسه تامسون رويترز که در ايران به نام پايگاه ISI شناخته مي شود در اين فهرست توجه جهاني را از رتبه بندي هاي دانشگاهي در سطح موسسات به رتبه بندي پژوهشگران معطوف کرده است.

درباره صدای شرق

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*