خانه / بهداشت و سلامت / خواص و فوايد بي نظير خرما – شماره ۳۶۰

خواص و فوايد بي نظير خرما – شماره ۳۶۰

با خرما افطار کنيد
نبي گرامي اسلام(ص)، خرما و کشمش را براي افطار انتخاب مي کردند.
ميوه ها را بايد تازه خورد، خرما در فصل خود تازه است و در غير فصلش نيز کهنگي بر آن اثري نمي گذارد. کشمش هر چه کهنه تر شود اسيدالکل هاي موجود در آن به شيريني تبديل مي شود و براي افطار بهتر است. بنابراين افطار با اين دو (براي هميشه) يک نوع تازه خوري محسوب مي شود.
ترکيبات شيميايي:
خرما داراي ۲۵ درصد ساکاروز ، ۵۰درصد گلوکز ، و مواد آلبومينوئيدي ، پکتين و آب مي باشد . بعلاوه داراي ويتامينهاي مختلف از جمله ويتامين A,b,c,e و مقداري املاح معدني مي باشد .
تأثير خرما بر بيماري هاي اعصاب
پتاسيم در اين ميوه به ميزان قابل توجهي موجود است که براي جلوگيري از پرفشاري خون و براي کار صحيح عضلات و اعصاب ضروري است که به هم خوردن آن در بدن، بسيار خطرناک است. علاوه بر آن، خرما حاوي ميزان قابل توجهي منيزيم است که براي اعصاب و عضلات ضروري است.
خرما و ديابت
ديابتي ها مي پرسند: آيا همراه چاي ميتوان خرما مصرف کرد؟
در پاسخ بايد بگويم که بيماران مبتلا به ديابت بر اساس نوع خاصي از بيماري که با آن درگير هستند و ساير شرايط جسميشان که مثلا اضافه وزن دارند، قندشان تحت کنترل است يا مدام تغيير ميکند، بيماريهاي ديگري که همراه با ديابت دارند يا خير، قطعا برنامه تغذيهاي متفاوتي خواهند داشت، لذا خواهشمنديم به هيچوجه برنامه خود را همانند ديگر مبتلايان اجرا نکنيد و توصيههاي شخصي را از متخصص تغذيه و مشاور رژيم غذايي خود بگيريد.
مصرف خرما
در مصرف خرما براي همه افراد به طور اعم و براي ديابتيها بهطور اخص محدوديتهايي وجود دارد و حتما بايد ميزان مصرف روزانه معين شود.
تصور مصرف آزادانه و بدون کنترل خرما يا توت خشک و کشمش و انجير خشک از آنجا ناشي ميشود که مردم بر اين باورند قند موجود در اين مواد، قند ميوه (فروکتوز) است و اشکالي ندارد هرچه قدر خواستند استفاده کنند. در حالي که اين تصور غلط است و قند ميوههايي چون انجير و خرما که به همراه خود ترکيبات فيبر غذايي نيز دارند، با اينکه کمي با تاخير جذب ميشود و مانند قند و شکر معمولي (ساکاروز) و يا قند ساده (گلوکز) نيست، اما به هر حال جذب شده و توليد کالري ميکند و قند خون شما را بالا ميبرد.
مضرات خرما
نبايد در مصرف خرما زياده روي کرد، چرا که مصرف بسيار بالاي آن موجب آسيب به کبد و طحال، افزايش فشارخون، جوش دهان و پوسيدگي دندان ها مي شود. در خوردن آن افراط نکنيد، چرا که داراي قند زيادي است در اين صورت آنهايي که لوزالمعده حساس دارند يا آنهايي که بيماري قند در خانواده آنها وجود دارد بايد کمتر از اين ميوه استفاده کنند.

درباره صدای شرق

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*