خانه / اخبار / خبرهاى کوتاه-۳۵۹

خبرهاى کوتاه-۳۵۹

رییس شوراهاى حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضاى شوراى حل اختلاف شماره۲۳ زاهدان و بخش اولیاى دم یک مجرم محکوم به قصاص نفس در این شهر از چوبه دار نجات یافت.-مراسم تودیع سردار سیروس سجادیان و معارفه سردار احمد على گودرزى به عنوان فرمانده جدیدنیروى انتظامى استان فارس با حضور سردار اسماعیل احمدى مقدم،فرمانده کل نیروى انتظامى درمجموعه شهید فعال شیراز برگزار شد.

 

-مدیر مرکز حوادث و فوریت هاى پزشکى فارس از آمار بیشترین مصدوم و فوتى هاى هفته گذشته فارس در محورهاى مواصلاتى شیراز-اصفهان ، شیراز – کازرون و داراب – فسا خبر داد . به گزارشخبرنگار ایرنا ، دکتر کامران فیروزى افزود: از ۲۸ خرداد تا چهارم تیرماه جارى بروز حوادث ترافیکى درمحورهاى مواصلاتى استان فارس ۳۵ مصدوم و پنج فوتى به همراه داشت . وى گفت : جهت امداد رسانىبه مصدومین در صحنه حادثه مصدوم را جابجا نکنید مگر در صورت وجود خطر جدى و تهدید کننده مثل انفجار یا سقوط ، از ازدحام در محل حادثه خوددارى کنید، از رانندگى در خطوط ویژه نیروهاىامدادى خوددارى نمایید و مسیر خودروى امدادى را باز نگه دارید .

 

-رییس شبکه بهداشت و درمان آباده با اشاره به اجراى برنامه تحول در نظام سلامت در این شهرستان،از افزایش رشد قابل توجه آمار زایمان هاى طبیعى در بیمارستان امام خمینى(ره) آباده خبر داد. بهگزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر کامران مهدوى گفت: دراین بیمارستان عمل سزارین جز در موارد اورژانسى،انجام نمى شود. وى در تشریح ابعاد این برنامه ، هدف کلى از اجراى آن را کاهش هزینه هاى درمانبراى مردم عنوان کرد و افزود: با اجراى این برنامه، موضوع زیرمیزى و اخذ هر گونه وجهى براى حقجراحى در مطب و بیمارستان قطع شده، همچنین نیاز بیمار براى تهیه وسایل پزشکى و جراحى دربیمارستان مرتفع و بیمار به هیچ عنوان نیازى به تهیه وسایل از خارج از بیمارستان ندارد.

 

-دادستان عمومى و انقلاب شیراز بیان داشت : تمام تلاش ما این است که از ورود افراد به زندان جلوگیرى شود اما افرادى هم که به زندان مى روند امکان بازگشت به جامعه دارند ، هدف ما اصلاح وبازپرورى فرد زندانى و ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است. به گزارش خبرنگار ایرنا ، على القاصى مهردر بازدید از زندان مرکزى شیراز در جمع مددجویان ضمن تبریک ماه مبارك رمضان و گرامیداشتهفته قوه قضاییه گفت: هدف از این بازدید مرتفع نمودن مشکلات زندانیان و بررسى پرونده هاى قضایىآنان است .

 

-معاون اجتماعى پلیس فارس گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان نى ریز با انجام سهعملیات جداگانه در ۲۴ ساعت ۵۰۴ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاك کشف و ضبط کردند.

 

-رییس حوزه هنرى استان فارس گفت: با توجه به وجود موسیقیدان هاى توانمند دراستان حوزههنرى فارس ازآثار موسیقى درزمینه فرهنگ و هنر اسلامى ایرانى حمایت مى کند. به گزارش ایرنامهدى نجابت ، درجمع پیشکسوتان، فعالان و مقام آوران موسیقى استان فارس بیان داشت: نگرشحوزه هنرى فارس در بخش موسیقى، مبتنى برحمایت از تولید آثارفاخراست وبراى تحقق این موضوعبه همدلى تمام فعالان این عرصه نیازاست.

 

-رییس کمیسیون خدمات شهرى شوراى اسلامى شهرشیراز گفت:با تصفیه دوباره و کاربرى صحیحپساب هاى شهرى و روان آب ها، مى توان با مشکل کم آبى مقابله کرد. به گزارش ایرنا محمد حق نگر،با اشاره به لزوم راه اندازى واحد مدیریت منابع آب در شهردارى شیراز افزود: اهمیت موضوع آب کهامروزه بر کسى پوشیده نیست تا به آنجاست که قرن ۲۱ را قرن جنگ بر سر آب نامیده اند و در نقاطمختلف دنیا به ویژه کشورهاى در حال توسعه، مسائل مرتبط با آب مانند کمبود آب و وقوع خشکسالىهاى پیاپى، اهمیت ویژه اى یافته است.

 

-فرماندار شیراز گفت:ساماندهى مشاغل غیرقانونى و کارگاه هاى غیرمجاز درمنطقه ده پیاله شیرازضرورى است . به گزارش ایرنا مصطفى امیرى ، درحاشیه بازدید از منطقه ده پیاله شیراز با اشاره بهاین که بیشتر این کارگاه ها را اتباع خارجى غیرمجاز راه اندازى کرده اند و اصول بهداشتى و قانونى درآنها رعایت نمى شود ، بیان داشت:با توجه به این امرمسوولان دستگاه هاى ذى ربط براى ساماندهىآنها باید عزم جدى داشته باشند.

 

-استاندار فارس گفت : با تکمیل و بهره بردارى چهار پروژه عمرانى در دست اجراى نى ریز، اینشهرستان در بخشهاى مختلف زیرساختى متحول مى شود. به گزارش ایرنا، سید محمد احمدى درنشست شوراى ادارى نى ریز این پروژه هاى عظیم را شامل راه آهن شیراز گل گهر ،سد چشمه عاشق ،کارخانه سیمان خاکسترى به ظرفیت اسمى سه هزار و ۳۰۰ تن تولید با اشتغال مستقیم ۳۷۰ نفر و چهارهزار شغل غیرمستقیم و مجتمع فولاد با یکهزار شغل مستقیم و پنجهزار شغل غیر مستقیم برشمرد.

 

-مدیرکل تامین اجتماعى فارس گفت: به منظور حمایت از مالکان ساختمانى، طرح تقسیط حق بیمهساختمانى اجرا مى شود. به گزارش ایرنا، عبدالکریم نباتى افزود: مالکینى که با مراجعه به شهردارىها تقاضاى صدور پروانه ساختمانى مى کنند و به علت نداشتن تمکن مالى، توان پرداخت حق بیمهساختمانى سهم کارفرمایان را به صورت یکجا نداشته باشند، مى توانند نسبت به تقسیط آن اقدام کنند.

 

 

درباره صدای شرق

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*